ЕСКО – це інвестиція не лише в енергоефективність будівель, а розвиток економіки всієї країни!

ecko

 

Необхідна для енергосервісу законодавча база, розроблена Кабінет Міністрів України, Верховна Рада України, профільними міністерствами та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України ще у 2015-2016 рр., стала справжнім фундаментом для запуску цього механізму. У результаті ще у 2016 р. укладено перші 20 контрактів на суму 18 млн гривень.

Ще один важливий крок – запуск розробленого спільно з Агентством спеціального ЕСКО-модулю у Системі електронних публічних закупівель «ProZorro» - у рази прискорив співпрацю інвесторів та замовників енергосервісу. Фактично за півроку оголошено понад 400 аукціонів, після завершення яких вже укладено 148 договорів на суму близько 123 млн гривень.

За прогнозними оцінками Агентства, до кінця року очікується укладання ще близько 200 ЕСКО-договорів.

Крім цього, у 2018 р. Держенергоефективності ініціювало тісну співпрацю із центральними органами виконавчої влади (ЦОВВ) для реалізації ЕСКО-проектів не лише у бюджетних закладах (школах, дитсадках, лікарнях тощо), а й на об’єктах державних органів влади.

Наступний виток розвитку – запуск ЕСКО для утеплення багатоповерхівок. Агентство вже проводить широку інформаційну кампанію для ОСББ у всіх регіонах України. ЕСКО стає багатофункціональним механізмом для вирішення питань зменшення енергоспоживання у будівлях різного призначення, а також дає поштовх для активізації бізнесу та економіки загалом.

Про усі переваги ЕСКО йшлося на IV Форумі енергоефективного партнерства, який зібрав близько 600 учасників з різних регіонів України. До Вашої уваги – найцікавіші моменти заходу у короткому відеоролику( за посиланням www.facebook.com/saeeUA/videos/2420695097942512/UzpfSTgxNzk0NzY5OToxMDE1NjYwMDc4NDg0NzcwMA/