IRENA відкриває для Украіни нові можливості

 

допис

IRENA відкриває для України нові можливості у сфері «чистої» енергетики Це підтвердив Генеральний директор IRENA Аднан Амін (Adnan Z. Amin) під час зустрічі з Головою Держенергоефективності Sergiy Savchuk 12 січня у м. Абу-Дабі (ОАЕ).

Зустріч відбулася в рамках участі офіційної делегації України у 8-ій сесії Асамблеї Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії International Renewable Energy Agency (IRENA) (http://www.irena.org). 26 грудня 2017 р.

Президент України Петро Порошенко підписав розроблений Держенергоефективності Закон України від 05.12.2017 № 2222-VIII «Про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA)» (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62668). Відтепер Україна стає частиною світового ринку відновлюваної енергетики.

Для країни це, в першу чергу, покращення інвестиційного іміджу держави, широкі можливості залучення передових практик та технологій, а також пільгових кредитів Abu Dhabi Fund for Development (https://www.adfd.ae) на «зелені» проекти. Ці та інші питання обговорили під час зустрічі. «Приєднання України до IRENA надає додаткові гарантії потенційним іноземним інвесторам щодо інвестицій у відновлювану енергетику України» - наголосив в.о. Голови Комітет ВРУ з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпекиДомбровський Олександр Георгійович. Голова Держенергоефективності Сергій Савчук представив потенціал «зеленої» енергетики в Україні, переконавши Генерального директора IRENA в ефективній роботі Уряду України щодо розбудови цієї сфери. С.Савчук запевнив, що Україна має унікальні можливості співпраці з розвинутими державами-членами IRENA, особливо щодо розробки механізмів фінансування підготовки та реалізації якісних рентабельних проектів «чистої» енергетики. Також Голова правління Української вітроенергетичної асоціації#Андрій_Конеченков (https://www.facebook.com/andriy.konechenkov) представив величезний потенціал залучення інвестицій у вітроенергетику України.

За результатами зустрічі сторони домовилися опрацювати такі питання: - потенційні шляхи співпраці України із міжнародними фінансовими установами та організаціями у відновлюваній енергетиці; - можливості створення спільних механізмів фінансування розробки та впровадження «зелених» проектів; - умови кредитування Абудабійським фондом розвитку (https://www.adfd.ae) проектів «чистої» енергетики; - залучення експертів та керівництва IRENA до участі у форумах із відновлюваної енергетики в Україні.

f2

f3

f4